Návštěva Střediska environmentální výchovy Správy NP a CHKO Šumava

[SinglePic not found]Předškolní děti se v úterý 12. 11. 2013 zúčastnily výukového programu s názvem „Podzimní radovánky“. Lektoři střediska připravili zajímavý 2 hodinový program plný didaktických a pohybových aktivit. Děti si při něm zopakovaly charakteristické znaky jednotlivých ročních období a poznávaly, jak listí na stromech mění během roku své barvy. Následující aktivity se týkaly podzimu a podzimních radovánek. Děti se učily názvy stromů a jejich plodů, co jsou živiny a proč je strom potřebuje, jak se chovají na podzim zvířátka a jak se připravují na zimu. Přeměnu letní srsti na teplý kožíšek představovala hra s prádelními kolíčky. Na závěr programu dostaly děti za odměnu pastelku a pracovní listy, které ve školce využijeme k dalšímu rozšíření našich vědomostí.

Ve středisku se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu.

[Gallery not found]