Projektový den na 2. stupni

V pátek 12. 6. jsme měli ve škole projektový den s názvem Poznáváme okolí Vacova. Z Národního parku Šumava za námi přijeli Mgr. Stanislav Čtvrtník a Bc. Iveta Mikešová.

Společně jsme se vydali směrem k Ptákově Lhotě, poté se rozdělili do dvou skupin a šli do lesa. Tam jsme si našli místo mezi stromy a začali plnit různé úkoly. Nejdříve jsme pomocí padáku rozdělovali různá zvířata do jejich prostředí, kde žijí a říkali si, jaký je rozdíl mezi přírodním a hospodářským lesem. Hráli jsme domino, ve kterém jsme přiřazovali list a plod různých dřevin. Následně jsme hráli hru „Poznej svůj strom“, kdy nám kamarád zavázal oči a prováděl nás po lese, kde vybral jeden strom, který jsme měli později najít. Poté následoval přesun na jiné místo a tam jsme si zkusili, jak těžké to má srna ve volné přírodě při útoku rysa. Po přesunu zpátky na naše předchozí místo jsme skládali puzzle, na kterých se spojovala zvířata se svými stopami a potravou. Na závěr jsme obdrželi aršík se samolepkami a vraceli se zpátky ke škole.

Nyní o hodině přírodopisu budeme pracovat na pracovních listech, které by měly prověřit, co jsme se nového dozvěděli.

Žáci 9. třídy