Author Archives: Jakub Vilánek

• ROZLOUČENÍ S DEVÁTOU TŘÍDOU
  • ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

• HAM MŇAM volby – Den dětí – 1. 6. 2024

Na konci května jsme už po druhé uspořádali, ve spolupráci s vedoucí jídelny paní Podařilovou a s paní kuchařkami, volby o nejoblíbenější polévku a hlavní jídlo pro sváteční oběd ke Dni dětí. Velmi neočekávaně, zvítězil opět vývar s nudlemi a kuřízek s bramborami. O možnost volit byl velký zájem, volební účast byla 100%. Děkujeme za účast žákům a kuchyni za ochotu splnit naše ham mňam přání.

Lucie Švihelová

Velcí malým: společné objevování

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 proběhla vzdělávací akce, která spojila druháky a sedmáky při zkoumání mikroskopických detailů včely. Tato aktivita nejenže prohloubila jejich znalosti o přírodě, ale také posílila spolupráci mezi mladšími a staršími žáky. Děkujeme paní učitelce Mgr. Veronice Krtoušové, která skvěle připravila tuto hodinu a těšíme se na další společné objevování.

• FOTOGALERIE – ZKOUMÁNÍ
  • Soustředění Aerobik clubu Smajlíci

O víkendu 15. až 16.6. se konalo již třetí soustředění Aerobik clubu Smajlíci. Užili jsme si spoustu pohybu, legrace a krásných společných chvil. Nejlépe vše vystihuje přiložené video :-). Dětem i rodičům děkuji za spolupráci a těším se v příštím školním roce na cvičenou :-).

Paní Voldřichová předvedla páťákům ukázku výcviku psů

Ve čtvrtek dopoledne zavítala do naší školy paní Voldřichová, aby páťákům ukázala, jak se cvičí psi. Tato zkušená kynoložka přivezla dva šikovné německé ovčáky, kteří okamžitě vzbudili u dětí velký zájem. Paní Voldřichová nejprve dětem vysvětlila základní principy výcviku psů a důležitost správného přístupu a trpělivosti. Poté se pustila do praktických ukázek. Pejsci čile reagovali na její pokyny a bylo vidět, jak je spolupráce baví. Na závěr se děti mohly zeptat na cokoliv, co je ohledně výcviku psů zajímalo. Paní Voldřichová trpělivě odpovídala na všechny dotazy a nechala děti, aby si psy pohladily. Celá ukázka byla velmi přínosná a děti odcházely nejen s novými znalostmi, ale také s velkým zážitkem. Paní Voldřichové bychom rádi poděkovali za úžasné odpoledne.

• FOTOGALERIE – UKÁZKA VÝCVIKU PSŮ
  • ROZLOUČENÍ 9. TŘÍDY V OBECNÍM SÁLE

Hoď se do gala

Pondělní den Hoď se do gala se na naší škole vydařil na jedničku. Celá škola se oblékla elegantně a slavnostní atmosféra byla cítit na každém kroku. Deváťáci si dali záležet a připravili pro své spolužáky několik stanovišť, kde se učili skládat ubrousky, vázat kravatu, správně se obléci do divadla, míchat koktejly, jíst hůlkami. Nechyběla ani módní přehlídka. A pod vedením paní učitelky Fridrichové si osvojili základy tance. Den završili slavnostním obědem v krásně prostřené jídelně. Děkujeme všem za účast.

• FOTOGALERIE – DO GALA
  • Exkurze Soumarské rašeliniště

V úterý 11. 6. 2024 se žáci 6. a 7. třídy zúčastnili exkurze Soumarské rašeliniště, které je jedním z mnoha rašelinišť, které lemují řeku Vltavu v širokém údolí zvaném Vltavský luh. Na cestě rašeliništěm jim posloužil povalový chodník, část trasy pokračovali po měkkém řašelinovém podloží. Exkurze vedla od vodáckého kempu až k téměř 10 metrů vysoké dvoupatrové vyhlídkové věži, ze které mohli vidět celou plochu rašeliniště jako na dlani. Dřevěná rozhledna stojí na nejvyšším bodě rašeliniště. Mimo Soumarského rašeliniště měli možnost odtud dohlédnout na Stožec, hřeben Boubínu nebo Želnavskou pahorkatinu. Celou exkurzí je provázel průvodce NP Šumava.

• FOTOGALERIE – Exkurze Soumarské rašeliniště
  • DEN S HASIČI

• FOTOGALERIE – DEN S HASIČI
  • NO BACKPACK DAY

Poslední školní týdny jsme si na naší škole zpříjemnili dnem, kdy si žáci přinesli učení v něčem jiném, než je školní batoh -– NO BACKPACK DAY. S tímto originálním nápadem přišli deváťáci, kteří při této příležitosti zazpívali i svou rozlučkovou píseň. Mohli jsme vidět nejrůznější předměty od nákupních košíků, kufrů, kočárků, popelnic až po nejrůznější kreativní konstrukce. Jak byli naši žáci kreativní, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

• FOTOGALERIE – NO BACKPACK DAY
  • Pasování na čtenáře

Ve středu 12. června 2024 byli prvňáčci na obecním úřadu slavnostně pasováni na čtenáře. Děkujeme paní Valtové za spolupráci a našim mladým čtenářům přejeme mnoho krásných chvilek strávených nad stránkami knih.

• FOTOGALERIE – PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE
  • Vzájemné učení – společná hodina robotiky 4. a 5. třídy

Programování je zařazeno ve výuce informatiky již od 4. třídy. Učí děti nové důležité kompetence a také rozvíjí nové způsoby myšlení. Děti to zvládají velmi dobře, a také je to hodně baví. Páťáci se skvěle naučili, jak programovat roboty (Mojobot). Při společné hodině informatiky se pak na chvíli stali učiteli a tyto své znalosti předávali čtvrťákům. Společná hodina byla pro páťáky novou zkušeností s nezvyklými rolemi a pro čtvrťáky zajímavým způsobem, jak se naučit něco nového.

Jarmila Štouralová

• FOTOGALERIE – HODINA ROBOTIKY
  • Domácí mazlíčci ve škole

V pondělí 10. 6. měli druháčci speciální den, kdy si mohli přinést do školy své domácí mazlíčky. Ve třídě se objevila morčátka, suchozemská želva, nechyběli králíci různého druhu, a dokonce i papoušci. Každý žák pověděl ostatním něco zajímavého o svém mazlíčkovi – jak se jmenuje, co rád jí a jaké má zvláštní vlastnosti. Děti se dozvěděly spoustu nových informací a naučily se, jak správně mazlíčky krmit, pečovat o ně a jak jim poskytovat dostatek lásky a pozornosti.

• FOTOGALERIE – MAZLÍČCI
  • Exkurze Letiště Václava Havla Praha

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 se žáci 6., 7. a 8. třídy zúčastnili exkurze, která je provedla největším mezinárodním letištěm v České republice, a kde měli možnost pozorovat letadla přímo na ranveji a zároveň se seznámit s jedinečnou hasičskou technikou. Milým zpestřením exkurze bylo setkání s naším bývalým žákem Adamem M., kterého jsme měli možnost vidět při jeho práci.

• FOTOGALERIE – LETIŠTĚ PRAHA