DUBEN U PROSTŘEDNÍČKŮ

Na začátku dubna nás neminulo „aprílové počasí“ a objevil se sníh. S dětmi jsme tedy naposledy uválely koule ze sněhu a udělaly andělíčky. Poté už jsme se začaly zajímat o jaro a Velikonoce, které nás čekaly. Domu jsme vytvořily přáníčka, řekly jsme si, jak to o Velikonocích chodí, a naučily jsme se básničky. Z víček jsme zkoušely stavět vajíčka, pomlázky nebo beránky. V trávě se začaly objevovat kytičky, povídaly jsme si o nich a poznávaly je při vycházkách. Povídaly jsme si také o hmyzu, vytvořily si barevného motýlka a pracovitou včeličku. Během dubna jsme se také naučily nové básničky a písničky. Na zahradě jsme vyzkoušely po zimě písek, na kterém děti nejraději vykopávaly, co největší díry. Také k nám zavítaly děti ze ZUŠ Vimperk, které nám ukázaly a zahrály na různé hudební nástroje.