Projektový den s Emilem Zátopkem – Když nemůžeš, přidej víc aneb běžíme na Sněžku

V úterý 25. října probíhal na naší škole projektový den s Emilem Zátopkem.

První třída modelovala písmenka k tomuto dni, druhá a třetí třída se seznámila se životem a sportovní kariérou našeho slavného sportovce. Čtvrtá třída secvičila scénku o životě Emila, pátá třída zpracovala ve skupinkách informace o jeho životě, úspěších a představila jeho nejznámější výroky. Své projekty pak čtvrťáci a páťáci prezentovali ostatním žákům z prvního stupně. Po prezentacích následovala zábavná sportovní stanoviště po celé škole. Celý první stupeň vybíhal po schodech ve škole. Podařilo se nám vyběhnout osmkrát na Sněžku.

Žáci druhého stupně nejprve zhlédli dokument Zátopek natočený Českou televizí. Poté každá třída tvořila vlastní projekty. Šesťáci zpracovali život manželů Zátopkových, sedmáci rozšířili téma o další slavné české olympioniky, osmáci navrhovali trička, maskoty, loga a medaile olympijských her a deváťáci vymýšleli deskové hry s kvízovými otázkami.

Den si všichni moc užili.