Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Naše škola se připojila k tomuto významnému dni v pátek 28. dubna celoškolním projektem „Sázíme stromky s panem starostou“. Ve spolupráci s Lesy ČR a naší obcí jsme zasázeli nové stromky v místním lesíku „Pahorek“.

Pro mladé ochránce přírody bylo připraveno 12 stanovišť. Hned na tom prvním se všichni zapojili do sázení nových stromků. Pro malé buky, jedle….vykopali s naším panem starostou Františkem Čtvrtníkem😊 „díry“, do kterých je pod kontrolou odborníků zasadili.

Na dalších stanovištích pak poznávali stromy, léčivé byliny, lesní zvířata i jejich mláďata. Také ošetřili úrazy, které se mohou stát v přírodě. Vytřídili odpad, vyzkoušeli si zasportovat v přírodě, poznali naše národní parky. Dopoledne jsme si všichni užili. Deváťáci, osmáci a sedmáci dostali velikou pochvalu za pomoc při vedení jednotlivých týmů a za pomoc na stanovištích.

Věříme, že nové stromky rychle porostou a že se nenajde nikdo, kdo by naši práci poničil.