Přírodovědná exkurze

Ve středu 27.9. se žáci 6. a 7. třídy vydali poznávat vodní ekosystémy v okolí školy. Postupně jsme navštívili čističku odpadních vod ve Vlkonicích, okolí rybníka, říčku Spůlku a rybí farmu v Mlýnech. Cestou tam a zpět jsme ušli cca 12 km a udělali tak i něco pro své zdraví.

Co napsali šesťáci o exkurzi?

„ Ráno jsme vyrazily do čističky ve Vlkonicích. Byla tam čistá i špinavá voda. V jedné ze špinavých vod se koupal skokan hnědý.“

„ V čističce plavaly tekuté výkaly. Koukali jsme do kanálů.“

„….vydali jsme se do pstruhařství v Žáře. Tam nám ukazovali, jak se chytají ryby a porcují.“

„ Pozorovali jsme pstruhy, jesetery a kapry. Cestou zpět jsme si zahráli hru na sbírání listů a plodů.“

„Ušli jsme necelých 12 km s poznáváním přírody.“

„Moc se mi to líbilo.“

Za poutavé povídání o čistírně odpadních vod děkujeme panu Laznovi a za ukázku rybí farmy v Mlýnech paní Blahovcové.

V. Krtoušová