Záložka do knihy spojuje školy

Naše základní škola se zapojila do 14. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Celkem se letos přihlásilo 1 111 škol, z toho 471 českých a 640 slovenských. Projekt probíhal od září tohoto roku. Vacovské základní škole byla přidělena partnerská škola ze Slovenska, která sídlí v obci Ihľany. Žáci prvního stupně vyráběli záložky na zadané téma Inspirující svět pohádek, básní a příběhů. Předlohu nacházeli při četbě knih. Každý si zvolil svou oblíbenou pohádkovou postavičku, kterou výtvarně ztvárnil na záložku. Hotové záložky s drobnými dárečky jsme odeslali na Slovensko. Děti netrpělivě čekaly na zásilku ze slovenské základní školy. Po podzimních prázdninách se mohly radovat ze záložek vyrobených slovenskými kamarády a ze sladkostí, které byly součástí balíčku. Velmi děkujeme slovenské základní škole za výbornou spolupráci při realizaci společného projektu.

Lenka Špejzlová