2. místo v soutěži mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 12. května se naši žáci zúčastnili soutěže hlídek „Mladých zdravotníků“ v Prachaticích. Mladí zdravotníci z 12 škol postupně prošli pět stanovišť, kde si poradili s běžnými i složitějšími poraněními a úrazy, s nimiž se mohou setkat v reálném životě – zlomenina nohy, tepenné krvácení, amputace prstu, bodnutí nožem, bezvědomí, opařenina… Za ošetření úrazů dostávala hlídka body trestné, za transport raněných a obvazovou techniku body plusové.

Mladší hlídka ve složení Aneta Lešáková, Nikola Šturmová, Klára Appeltová, Lukáš Mauric a Adam Ševčík si z Prachatic přivezli báječné 2. místo. Starší hlídka obdržela trestných bodů více a obsadila desáté místo.

Mladým zdravotníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a paní Nové za spolupráci při přípravě na tuto soutěž.