Září u Malíčků

První měsíc ve školním roce u Malíčků probíhal seznamováním se s prostředím školky. Pro některé „mazáky“, kteří už chodili do školky vloni to nebylo nic nového. Ale pro spoustu dětí bylo všechno poprvé. Poprvé sami, bez maminky.

Někteří nastoupili suverénně, někteří se slzičkami. Ale v průběhu měsíce se všem podařilo slzičky vysušit. Protože na smutnění ve školce prostě není čas. Stále se tu totiž něco děje. Takže děti zkoušely malovat štětcem, modelovaly, vytvořily muchomůrky, ježečka, hrály si s padákem, sportovaly, tančily, zpívaly… A samozřejmě prozkoumávaly všechny dostupné hračky.

Přálo nám i počasí, takže jsme se mohli vypravit i na zahradu a na procházky po Vacově. Nejvíc děti zaujalo krmení slepiček a návštěva u pana Potužníka, kde si mohly prohlédnout různá zvířátka a dokonce pohladit jehňátko.

A co přinese říjen? O tom zase za měsíc.

Jana a Alena