Exkurze do Dřevoprofil Vrbice

Dne 5.10. navštívili žáci 9. třídy firmu Dřevoprofil ve Vrbici. Firma se zabývá zpracováním dřeva. Závodem nás provedli zaměstnanci firmy paní Vintrová a pan Vávra. Exkurze proběhla v rámci mapování zaměstnavatelů našeho regionu. Cílem bylo přiblížit práci v dřevozpracujícím průmyslu žákům, kteří chtějí své další kroky směřovat na technické obory.

V závodě jsme měli možnost vidět robotická zařízení značky Hundegger a Weinmann. Dále jsme zhlédli lisovnu dřeva, katr a provoz hal, kde se montují krovy a celé dřevěné stěny pro dřevostavby.

Rádi bychom poděkovali paní Vintrové, která přiblížila práci ve stavebním průmyslu, nastínila, které profese jsou na pracovním trhu žádané, jak jsou finančně ohodnocené a co děti čeká při nástupu do zaměstnání i v průběhu kariéry v tomto oboru.

Helena Hanzalová