Podzim u Berušek

Prázdniny utekly jako voda a září nás přivítalo ve školce. Někteří se vraceli do známých míst, některé děti čekalo první seznámení se školkou, dětmi i paní učitelkami. Naštěstí se vše povedlo, počáteční obavy a slzičky byly zapomenuty, a brzy se z nás stali kamarádi a parťáci. Společně jsme vymysleli několik pravidel, aby se nám tu spolu hezky hrálo a pracovalo, prohlédli jsme si školku i okolí, a pustili jsme se do práce. Hned na začátku září jsme ve školce měli divadýlko Divoloď s pohádkou o Červené Karkulce trochu jinak a na konci října nás čeká kouzelník. Každý týden si najdeme téma, které nás baví, zajímá, je zrovna aktuální, a podíváme se na něj zblízka. Učíme se také všímat věcí kolem nás, objevovat a pozorovat přírodu, a také ji ochraňovat. Každý den na nás čeká jiné dobrodružství a zábava. Někdy malujeme a hrajeme si s barvami, až se stolečky podobají cirkusovému stanu, jindy zpíváme a hrajeme, až se hory zelenají, cvičíme a běháme, stavíme překážkové dráhy a zkoušíme, co všechno dokážeme. Něco zkoušíme sami, jindy spolupracujeme s kamarády a tvoříme velké věci. Dokonce i pečeme, vaříme a vyrábíme šťávu, ochutnáváme podzimní poklady ze zahrádky. Zkrátka se tu rozhodně nenudíme, což můžete vidět i na fotkách. A jelikož podzim ještě zdaleka nekončí, čeká nás ještě spousta zážitků, objevů a legrace. A určitě si u toho uděláme fotky, abychom se s vámi mohli podělit o naše dobrodružství.

Kačka a Jana