Den stromů a exkurze do MIVA Vacov

Den stromů je svátek, který by nám všem měl připomínat, jak jsou stromy pro nás a naši planetu důležité. Jak si tento den užili žáci 6. a 7. třídy?

Ve středu 25.10.2023 navštívili firmu MIVA ve Vacově. Firma se zabývá výrobou dřevěných hraček, dekorativních a dárkových předmětů. Žáci měli možnost vidět, jak hračka vzniká, tedy od zpracování dřeva až po samotnou výrobu. Sami si pak v tvořivé dílničce z připravených dílů svou vlastní hračku vyrobili. Všem zaměstnancům firmy moc děkujeme za vstřícnost a ochotu.

Poté se odebrali na „Pahorek“, kde plnili různé úkoly, např. měřili obvody stromů 1 m nad zemí a z naměřených údajů počítali aritmetické průměry. Naučili se měřit za pomocí papíru a pásma výšku stromu. Luštili křížovky, hádali hádanky aj.

Den se vydařil, a i počasí přálo …… 😊!

Jana Krbková a Veronika Krtoušová