3 zajímavé hodiny

Dne 20. 3. 2024 proběhly 3 zajímavé hodiny v 8. třídě. V hodině přírodopisu jsme se seznamovali se smysly. Testovali jsme čich, zrak, hmat, chuť a zkoumali svůj otisk prstu.

  • Čich: Měli jsme poznat 7 potravin ze 7 pytlíčků podle vůně.
  • Zrak: Poznávali jsme různé optické klamy a iluze.
  • Hmat: Snažili jsme se poznat různé předměty podle hmatu ze 4 pytlíčků.
  • Chuť: Ochutnávali jsme různé potraviny (sladké, slané, hořké, kyselé) a zakreslovali jsme do obrázku jazyka, kde chutě cítíme.

V další hodině chemie jsme se proměnili na mladé chemiky. Testovali jsme, zda vajíčko plave v nasyceném slaném roztoku. Dále jsme dělali duhovou škálu. Pozorovali jsme cukr a sůl, jak reaguje na teplo.

V naší poslední hodině fyziky jsme zkoušeli skládat elektrické obvody, protože se učíme o elektřině. Zkoušeli jsme zapojit elektrické obvody s diodou, aby se rozsvítila. V posledních deseti minutách jsme měli volnou ruku a mohli jsme zapojovat libovolné obvody podle návodu např. mikrofon.

Autorky: Eliška Čtvrtníková, Julie Viola Ptáčková, Tereza Jírovcová

  • Fotogalerie – 3 zajímavé hodiny