Vítězství v kraji a postup do republiky

Vacovští školáci budou v pátek 26. dubna 2024 reprezentovat školu, obec i celý Jihočeský kraj v celostátním finále Soutěže Finanční gramotnost. Tohoto ohromného úspěchu dosáhl tým 5. třídy ve složení Daniel Krtouš, Jindřich Sládek a Václav Černý.

Chlapci s velkým nadhledem a přesvědčivostí obhájili svůj mimořádně vydařený projekt, který zaujal odbornou porotu a přinesl týmu jasné vítězství v krajském kole. To otevřelo klukům cestu do celostátního kola soutěže, které se bude konat v prostorách České národní banky.

Tento krajský triumf se vacovským dětem podařil již podruhé v řadě, což činí ZŠ Vacov jednou z mála škol, která dokázala takový úspěch zopakovat.

Přejeme našim žákům, aby svou tvrdou práci a pevnou odhodlanost v Praze zúročili a naplno si užili novou výzvu a příležitost, kterou jim velké finále nabídne.

Jarmila Štouralová