Výlet do Vídně

2. května 2024 jsme v 5 hodin ráno vyrazili do Vídně. Na začátku cesty nám organizátor představil program, který nás bude celý den čekat, zajímavosti z historie a jak bude cesta probíhat. Na hranicích nám kontrolovali doklady a po hodině cesty od hranic jsme dorazili do cíle. Nejprve jsme navštívili zámek Schönbrunn a jeho rozlehlé zámecké zahrady. V zahradách jsme obdivovali ozdobnou stavbu Gloriette, ze které jsme měli nádherný výhled na celou Vídeň. Po prohlídce jsme projížděli městem s komentovanou prohlídkou a pak jsme se šli podívat na budovu Huderwasserhaus od architekta Friedensreicha Hundertwassera, která patří mezi nejznámější a nejneobvyklejší stavby ve Vídni. Potom jsme prošli kolem paláce Hofburg na náměstí, kde jsme měli možnost projít se tamějšími uličkami. Někteří ochutnali skvělou zmrzlinu, vídeňský řízek, jiní si koupili suvenýr. Sraz byl u krásné katedrály Stephansdom.  Měli jsme před sebou 252 metrů vysokou Dunajskou věž, kde se nachází otáčející se kavárna, ze které je možné vidět nejen celou Vídeň, ale i její široké okolí. Tato zastávka byla poslední před odjezdem zpátky do Čech. Výlet se nám líbil a moc jsme si ho užili.

Holky z 8. třídy

  • VÍDEŇ