ZIMA U BERUŠEK

Advent nám stejně jako Vánoce rychle utekl a my se snažíme užít si zimu, přestože už nebývá tak krásně bílá a mrazivá. Ale pojďme se nejprve trochu ohlédnout za koncem loňského roku. Prosinec, jak to tak bývá, byl velmi pestrý a přinesl nám spoustu zážitků. Začalo to předvánočním jarmarkem při příležitosti paní Zimy a rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Jarmark se krásně povedl, děkujeme všem za příspěvky, které využijeme při dalších akcích pro děti.

I ve školce nás navštívili Mikuláš s pekelnou družinou a samozřejmě nechyběli ani andělé. Děti jim zazpívaly koledy a čerti nám na oplátku také zanotovali Já jsem taky popelář. I když každý z nás občas aspoň trochu zazlobí, čertů jsme se bát nemuseli, byli moc hodní a andílci nás dokonce posypali andělským prachem.

Po čertech bylo na čase rozsvítit také vánoční stromek a Betlém na zahradě školky. Uspořádali jsme proto zvonkový průvod, kde se sešla spousta dětí i rodičů se zvonečky, rolničkami i jinými cinkátky, a společně jsme od cukrárny vyrazili ke školce, kde už na nás čekalo výborné občerstvení od paní učitelek, dětí i maminek, vánočky z pekárny a voňavý čaj a káva od našich paní kuchařek. Společně jsme odpočítali a rozsvítili stromeček a Betlém v altánu, zazpívali jsme si koledy a pak se pustili do připravených dobrot. A k navození správné vánoční atmosféry nám pan ředitel ZŠ Mgr. Josef Mráz pouštěl koledy a vánoční písně. Pak už byl čas se rozejít domů a těšit se, co nám další dny přinesou.

A dočkali jsme se i nadílky od Ježíška, který nás ve školce našel, a přinesl nám bezva magnetické kostky dvou druhů, lego Duplo a pár dřevěných skládaček. Hračky nám udělaly velikou radost, protože magnetické kostky i lego máme moc rádi a hrajeme si s nimi každý den.

Poslední adventní týden byl ve znamení předvánoční pohody, hraní si s hračkami, ochutnávání cukroví a ve čtvrtek jsme si udělali i vlastní kino, ze školy jsme si půjčili dataprojektor, na zem rozložili matrace a žíněnky a užili si pohádku Sobík Niko. A protože se nám kino líbilo, v pátek jsme ještě na chvilku pustili animované Šmoulí příběhy. Pak už nezbylo než se rozloučit a těšit se, co nám přinese nový rok.

Nový rok jsme začali velmi pozvolna, i kvůli nemocem, které značně oslabily řady dětí i učitelů. Nový příliv energie nám však do školky přivezli pánové Pavel a Alfredo z Konga, kteří nás nejprve stručně seznámili s jejich zemí, jak to tam vypadá a jak se tam žije, a poté jsme se pustili do zpívání afrických písní a zatančili si do rytmu bubnů. Všichni jsme si to užili, kdo chtěl mohl si vše vyzkoušet a na malou chvíli se přenést do slunné Afriky. Teď už jsme ovšem všichni zase zpátky a plni elánu se pustíme do dalších dobrodružství.

Vaše Berušky a paní učitelky Kačka s Jančou

FOTOGALERIE ZIMA U BERUŠEK