Třeťáci a čtvrťáci společně za zvířátky

V dubnu navštívili třeťáci a čtvrťáci „Pstruhařství Mlýny“. Z Vacova šli přes Podvítovčí až do Mlýnů pěšky. Areálem pstruhařství na toku řeky Spůlky je provedl pan Petr Polák. Jeho odborný výklad malé školáky, možná budoucí rybáře, velmi zaujal. Po zajímavé exkurzi si každý mohl ulovit a domů odnést svého pstruha. V Žáru jsme se ještě zastavili u Roučků, kde jsme dostali sladkou odměnu a podívali se na nedávno vylíhnutá kuřátka.

O životě včel již třeťáci a čtvrťáci hodně informací vědí. Zopakovat si a prohloubit svoje znalosti jeli vlakem ze Strakonic do Apicentra v Protivíně. Vzali s sebou také mladší kamarády z 1. třídy. V Protivíně na ně čekala zajímavá exkurze o životě včel a jejich důležitosti na naší planetě. Kdo měl zájem, tak si ještě prohlédl krokodýlí ZOO.

  • FOTOGALERIE – PSTRUHAŘSTVÍ MLÝNY
  • FOTOGALERIE – APICENTRUM PROTIVÍN