Návod – videokonference

Naše škola používá pro videokonference aplikaci Google Meet. Google Meet funguje online, není třeba nic instalovat. Potřebujete pouze připojení k internetu, webový prohlížeč (nejlépe Googlechrome), reproduktory/sluchátka, ideálně mikrofon a případně webkameru.

Jediné, co je nutné pro vstup do videokonference je běžný Google účet. Nemusí to být účet žáka, může se jednat o účet rodiče, sourozence – jakýkoliv účet něco@gmail.com

Pro vstup do videokonference stačí pouze kliknout na odkaz v menu s videokonferencemi na titulní straně ZŠ Vacov. Pokud jste v pořádku přihlášeni Google účtem, správce místnosti (učitel) Vás schválí a umožní tím vstup do místnosti. Pokud nebudete přihlášeni Google účtem, aplikace Vás vyzve k přihlášení. Pokud by odkaz na videokonferenci nefungoval, je dobré zkusit znovu načíst (obnovit) stránky základní školy a zkusit kliknout na odkaz po opětovném načtení.

Na druhém stupni ZŠ Vacov mají všichni žáci zřízen „školní účet“. Účty jsou ve formátu jemno.prijemni@zsvacov.cz. Účty jsou zřízeny v hodinách IKT. Pro vstup do videomístností by žáci druhého stupně měli využívat školní účty. V případě problémů se školním účtem se obraťte na administrátora účtů J. Vilánka.