Recitace

[SinglePic not found]Během listopadu se děti připravovaly na soutěž v recitaci a začátkem prosince proběhla na naší škole v jednotlivých ročnících třídní kola recitační soutěže. Vše vyvrcholilo 13. prosince, kdy proběhlo školní kolo starších dětí, kam se probojovali nejlepší třídní jednotlivci.

Celý druhý stupeň se hned ráno sešel v 6. třídě. Do poroty zasedly paní učitelky a mohlo se začít. Po krátkém úvodu se rozběhla soutěž. A porotkyně se samy nestačily divit, co v našich dětech je. Hodnotil se nejen přednes, ale i artikulace, výběr a vystižení obsahu básně, projev recitátorů a celkový dojem. A tak rozhodnutí poroty bylo ve výsledku dosti těžké. Nakonec musela v obou kategoriích udělit dvě 3. místa. Výsledky dopadly následovně.

III. kategorie:

• Lucie Rychtářová
  • Anežka Ptáčková
  • Lada Šperlová a Anežka Voldřichová

IV. kategorie:

• Adam Jírovec
  • Jiří Vlček
  • Aneta Makasová a Martin Kaskoun

Gratulujeme vítězům, hlavně těm na prvním místě, kterým budeme v březnu držet pěstě, aby uspěli i v okresním kole v Prachaticích. Zároveň děkujeme všem zúčastněným, že se i v dnešní době rádi věnují poezii.

[Gallery not found]