Atlantis centrum

[SinglePic not found]V pondělí 26. 5. byly děti z II. stupně naší základní školy na exkurzi v Praze. Navštívily zde Centrum Atlantis – Dům zážitků, kde se postupně pobavily ve dvou odděleních.

Jedna část se jmenovala Zábavná věda a děti si zde na rozmanitých pokusech vyzkoušely, jak fungují některé matematicko – fyzikální jevy, které nás každodenně potkávají. Vše začalo krátkou laser schow s výkladem. Poté už se děti rozeběhly k jednotlivým stanovištím s různými matematickými a fyzikálními pokusy a rébusy, např. Newtonova houpačka, Pontonový most, Svět bublinek, Ozubená kolečka…

Druhá část programu nesla tajuplný název Faraonovo tajemství a děti jím provázel animátor v dobovém kostýmu. Zde se děti mohly dovědět mnoho nového o pyramidách, zahrály si na bohy a syny bohů, dokonce mumifikovaly faraóna či soudily hříšnost mumie.

Fotogalerie: