Zahájení školního roku v MŠ Vacov

Mateřská škola Vacov zahájila školní rok 2014/2015 s počtem 60 dětí. V průběhu školního roku by mělo nastoupit dalších 8 dětí. Děti jsou rozděleny do tří tříd. První třída má 19 dětí a jsou v ní umístěny děti od tří do čtyř let. Po nástupu všech dětí do MŠ bude v této třídě zapsáno 27 dětí. Ve druhé a třetí třídě jsou umístěni předškoláci a děti ve věku čtyři až pět let.

Předškoláků, tedy dětí, které by měly nastoupit od září 2015 do základní školy, je celkem 31. V jedné třídě mateřské školy smí být zapsáno 24 dětí, výjimkou je 28 dětí. Výjimku musí povolit obec. Nejstarší děti jsou proto rozděleny do dvou tříd. K rozdělení došlo po poradě všech učitelek mateřské školy s ohledem na sourozenecké a kamarádské vztahy mezi dětmi. Obě třídy budou spolupracovat a děti mají možnost trávit určitou dobu ve třídě, kde nejsou zapsány. Jde nám o to, aby předškoláci neztratili mezi sebou kontakt. Ve druhé třídě je zapsáno 20 dětí, ve třetí třídě je 21 dětí.

V mateřské škole pracuje pět učitelek a jedna asistentka pedagoga.