Vzdělání a řemeslo

1. 10. – 3. 10. se v prostorách českobudějovického Výstaviště konal 20. jubilejní ročník výstavy Vzdělání a řemeslo.

Této akce se jako každoročně zúčastnili i žáci naší základní školy. Výstava je určena pro žáky osmé a deváté třídy, které čeká rozhodování, jakou školu budou dále studovat. Jedná se o největší přehlídku středního odborného a učňovského školství V ČR.

Návštěvníci zde nalezli expozice stovky škol a učilišť z celé republiky. V nich mohli získat informace o náplni studia, zeptat se studentů na jejich osobní zkušenost, zhlédnout dovednosti studentů přihlášených do různých odborných soutěží a získat tak další podklady pro své životní rozhodování. Nedílnou součástí byla prezentace výrobců a prodejců školních a kancelářských pomůcek, představení vzdělávacích projektů a nadací nebo Úřadu práce.

Někteří žáci jeli na výstavu se svými rodiči. Snad jim tato akce přinesla další informace důležité pro volbu budoucího povolání.