Výlet družina na Javorník

Dne 20.10. jsme navštívili se žáky ze školní družiny Klostermannovu rozhlednu na Javorníku. Počasí nám bohužel moc nepřálo, tak jsme z krásy přírody, která se nachází v okolí rozhledny, moc neviděli. Po výstupu 197 schodů paní průvodkyně dětem ukázala, jakým směrem je škola ve Vacově. Snažila se jim ukázat i některá další zajímavá místa, ale přes velkou mlhu nebylo vidět ani z rozhledny dolů.

Když jsme sešli zase dolů přišla řada na malé občerstvení, při němž si děti razítky označily pohledy, které si koupily.

Potom nás pan řidič kousek popovezl a my jsme krásnou lesní cestou došli až k nově zrekonstruované kapličce sv. Antonína Paduánského.Zde byla krásná, čistá studánka a naučná stezka, kde si všichni vyzkoušeli znalosti v poznávání zvířecích stop.

Děti byly velmi nadšené, poslední síly vložily do běhu po rozlehlé louce, kde ještě měly prostor na pár běžeckých soutěží. Úplně promočení jsme dorazili na parkoviště, kde na nás čekal pan řidič.