Zdravá 5

12. 4. se dvanáct dětí z prvního stupně v rámci kroužku vaření a pečení zapojilo do soutěže Zdravá 5. Jejich úkolem bylo vymyslet a zrealizovat libovolný recept na zdravou svačinku s tématem BYLINKA.

Samozřejmě to mělo několik podmínek. Každý tříčlenný tým musel zhotovit čtyři porce jejich zdravé svačinky. Se surovinami na všechny porce se museli soutěžící vejít do 100Kč. A nakonec se museli rozhodnout, koho svojí svačinkou obdarují a společně si ji snědí.

Volba obdarovaných byla jasná. Jeden tým si vybral p. učitelku Kopačikovou, aby ji dodal hodně sil před finále Zlatého Ámose. Druhý tým vybral p. učitelku Kaskounovou, jakožto jejich třídní, které chtěl oplatit vše, co pro ně dělá. Třetí tým se rozhodl pro paní vychovatelky. Jelikož se holky nedokázaly rozhodnout jen pro jednu, obdarovaly všechny tři. Poslední volba padla na p. Podařilovou. Děti chtěly naší vedoucí kuchyně poděkovat za dobroty, které jim společně s paní kuchařkami vaří celý rok.

Ukázku našich výrobků a jejich předávání naleznete ve fotogalerii.