Akce školní družiny

Narozeninové párty

Po celý školní rok jsme pořádali narozeninové párty a slavili s dětmi jejich narozeniny. Většina dětí se na ně těšila a velmi si tento den užívali nejen oslavenci, ale úplně všichni.


Výlet do Chvalšovic

Posledním výletem byl pěší výlet do Chvalšovic. Den byl opravdu letní, a tak přišla dětem vhod zmrzlina i limonáda. Užily si Bosou turistiku i různé hry a byly rády, že zpět na Vacov se jede autobusem.


Retro hry

Další akcí byly retro hry. Některé děti si připravily hry dle rad svých rodičů či prarodičů, nebo si dokonce hry přinesly. A tak se na stanovištích objevil např. Logik, Přebíraná, Lodě, Slepá bába a další staré, dnes už vůbec nebo málo známé hry.


Hry na Pahorku

Odměnou za družinovou besídku byl volný den na Pahorku, kde děti ze Soviček připravily hry pro své mladší kamarády. A přestože děti soutěžily jen tak, pro radost, hodně je to bavilo.


Besídka ŠD

6. června se konala besídka školní družiny tentokrát věnovaná Dni otců. Program byl nabitý, diváci si mohli užít básničky, písničky, tanečky i stínové divadlo, vše mělo rychlý spád a snad se i líbilo. Zaznamenali jsme mnoho výborných ohlasů od rodičů i dalších přátel školy. Tatínkové na závěr dostali od svých dětí nejen přáníčka a papírové kravaty, ale také skleničku utopenců s názvem „Utopená svačinka pro mého tatínka“.


Den dětí

Den dětí jsme oslavili 28. května pohybem. V tělocvičně připravila děvčata z druhého stupně pod vedením paní učitelky Kopáčikové stanoviště a děti z družiny soutěžily a dováděly. Veselé odpoledne skončilo sladkým bombónkem-
odměna za snažení.


Bošice

20. května jely děti ze školních družin na výlet do Bošic, kde si prohlédly netradiční tkalcovnu, mohly si vyzkoušet česání vlny, předení na kolovrátku či tkaní koberců. Také si vytvořily kuličku metodou mokrého plstění. Na závěr si prohlédly zvířecí farmu.


Bosá turistika

19. května byl ve Chvalšovicích zahajován další ročník Bosé turistiky. Při této příležitosti zahrály děti ze školní družiny dvě pohádková divadla. Odměnou jim byla výborná točená zmrzlina.


Dravci

Začátkem května k nám zavítali chovatelé dravců. Jejich povídání bylo zajímavé a ukázky dravců nádherné. Navíc si děti mohly dravce i krkavce pohladit.


Rychlá svačinka

Protože nám zbyly buřty z předešlé akce, udělali jsme si v pátek rychlou svačinku. Buřty jsme oloupali, nastrouhali a smíchali je se strouhaným sýrem a vajíčkem. Vše jsme namazali na večky a zapekli v troubě. To byla mňamka!!!


Pálení čarodějnic

30. dubna jsme již tradičně s dětmi pořádali akci Pálení čarodějnic. Než jsme čarodějnici upálili, opekli jsme si buřtíky, chléb či rohlík – jak kdo chtěl.


Kouzelník

15. dubna přijel dětmi tak dlouho očekávaný kouzelník, tentokrát se cvičeným pejskem a balónkovou estrádou. Obojí mělo u dětí obrovský úspěch.


Vojáci

10. dubna jsme využili venkovní učebnu a přivítali zde dva vojáky z povolání z vojenského útvaru ve Strakonicích. Vyprávěli dětem, jak pomáhají v zemích, kde se bojuje, jak pomáhají při přírodních i jiných katastrofách, ukázali jim, co všechno používají. Děti si vyzkoušely běh s plnou polní a zjistily, že to není zase taková sranda.


Vilík

8. dubna nás navštívila paní Kalinová se svým postiženým synem Vilíkem. Nejprve vyprávěla dětem o životě chlapce a pak proběhla zajímavá diskuse, kdy se děti mohly zeptat na vše, co je zajímalo. Mnohé si uvědomily, jaké mají štěstí, když jsou zdravé.


CHKO Šumava – papír

25. března se konal další projektový den, kdy se děti seznámily se vznikem a vývojem papíru. Také luštily hádanky a vyplňovaly testy. Na závěr si mohly samy vyrobit svůj vlastní papír, který ozdobily ubrouskovou technikou.


CHKO Šumava

Projektový den CHKO Šumava proběhl 5. března. Děti se hravou formou seznámily s různými NEJ… Šumavy. Vyplňovaly testy, skládaly puzzle, sestavovaly dohromady zvířata, jejich stopy a jejich potravu. Pestrá činnost děti bavila.


Sloní mls

V rámci projektu Děti vaří dětem připravila skupinka dětí pro své kamarády svačinku v podobě chlebíčků namazaných pomazánkou s názvem Sloní mls. Jediný problém byl s krájením cibule, ale i to se nakonec zdařilo, takže si všichni na svačince pochutnali.


Karneval

18. února se již tradičně konal karneval školní družiny. Masky byly krásné a zábava rychle utekla. Odpoledne jsme si všichni užili v duchu her a tance.


Dárky pro děti k zápisu do 1. třídy

Prostřední oddělení Slavíčků se zapojilo do výroby dárků pro budoucí školáčky. Děti vyráběly chobotničky z vlny a bavilo je to natolik, že si mnozí chobotničku vyrobily i pro sebe domů.


Poslední bobování

Možná poslední bobování u školy jsme si užili ve čtvrtek 14. února. Do dalších dní hlásí oteplení, tak uvidíme.


Zdravověda není věda

Tento název neslo příjemné odpoledne, které pro děti ze školní družiny připravila paní učitelka Kopáčiková se svým zdravotnickým kroužkem. Stanoviště byla po celém prostoru prvního stupně a děti (organizátoři i soutěžící) byly skvělé. Mladí zdravotníci zúročili, co se už naučili, soutěžící se dověděli mnoho nového a užitečného. Překrásné odpoledne, děkujeme!!!


Návštěva ZOD

Pracovníci ZOD Miřetice nás pozvali, abychom se přišli podívat na nově narozená telátka. Každé mláďátko je dětem blízké, a tak i tato exkurze proběhla ve veselé náladě.


Pečení – švestková buchta

Dalším pečením byla švestková buchta s drobenkou. I tohoto úkolu se děti zhostily na výbornou a buchta chutnala všem.


Krmení zvířátek

Žádnou zimu nezapomeneme přilepšit naší lesní zvěři. Letos jsme tuto procházku spojili s hrami na sněhu, neboť čerstvě napadaný prašan k tomu přímo vybízel. Jediná věc nás mátla – tam šly děti a zpátky se vraceli sněhuláci. Jak je to možné???


Odpoledne na Faráku

Jedno krásné zimní odpoledne jsme se vydali za Vacov na kopec zvaný Farák. A to bylo úplně jiné poježděníčko než u školy!!!


Zimní sportovní hry

Abychom to sladké pokořili, konaly se 21. ledna ve školní družině Zimní sportovní hry. Do nich se zapojila 4 družstva: Sněhuláci, Vločky, Andílci a Sněhové koule. Soutěžilo se v několika disciplínách: např. Sněhové věže, Závod spřežení, Sněhové bludiště, Ledový anděl… Sportovní hry organizovaly nejstarší děti pod vedením paní učitelky Švihelové. Byla to legrace a zábava, hlavně bludiště dalo mnohým dost zabrat.


Pečení

Jako by o Vánocích bylo málo sladkostí. Hned začátek ledna jsme si zpestřili občasným vařením. Děti upekly pro kamarády malinovou buchtu a vytvořily banánové jednohubky s čokoládou.


Vánoční koledování

Stalo už se tradicí, že před Vánočními svátky obcházíme Vacov, zpíváme koledy a přejeme veselé Vánoce a vše krásné do nadcházejícího nového roku. Lidé už se na děti těší a odměňují je drobnými pamlsky. I všem našim příznivcům přejeme klidné a spokojené svátky a v novém roce hodně zdraví, štěstí a životního optimismu!!!!!


Předvánoční posezení s rodiči

Předvánoční posezení se uskutečnilo v pondělí 10. prosince v družině Berušek. V programu vystoupil družinový divadelní kroužek s pohádkou „Jak šli zajíci do Betléma“, taneční kroužek předvedl několik tanců a společně jsme si zazpívali známé české koledy. Po programu se otevřely vánoční trhy, kde si každé oddělení prodávalo svoje výrobky, výtěžek použijeme na občasné vaření v rámci projektu „Děti vaří dětem“. Volná zábava a povídání pokračovaly skoro do 7. hodiny večerní. Pohádku sehráli mladí herci ještě jednou následující den pro děti z I. stupně.


Zdobení perníčků

Paní Nová nám do družiny upekla perníčky, které jsme vlastoručně ozdobili a připravili jako pohoštění pro rodiče na družinovou vánoční besídku.


Vystoupení na Javorníku

Vánoční vystoupení v léčebně na Javorníku patří již k našim tradicím. I letos jsme připravili půlhodinový program, koledy s námi zpívali všichni. Za odměnu jsme se podívali na zumba – tanec, který předvedli zdejší pacienti. A že jim to šlo!!!


Vystoupení ve Dřešínku

24. listopadu, přesně měsíc pře Štědrým dnem, vystoupily družinové děti s vánočním programem na Setkání seniorů ve Dřešínku. I když díky chřipkám bylo účinkujících méně, program se povedl a děti navíc potěšily babičky a dědečky malým dárkem – papírovým vánočním stromečkem.


Svatomartinské dovádění

Svátek svatého Martina jsme oslavili veselým odpolednem plným her a zábavy. Tentokrát jsme nesoutěžili, ale jen se bavili, každý si mohl zkusit nejrůznější disciplíny inspirované tímto svátkem.


Setkání generací

V listopadu k nám do družiny zavítali senioři ze Strakonic a vyráběli s námi dárky a ozdoby na Vánoce. Zároveň se potěšili a popovídali s dětmi, chválili je, jak jsou šikovné. Společné odpoledne nám rychle uběhlo.


Dýňování

5. listopadu jsme si připomněli svátek Halloweenu a uspořádali pro děti v tělocvičně různé hry a soutěže s dýněmi. Užili si to všichni.


Pomazánky

Opět jsme využili naši cvičnou kuchyňku a ve skupinkách jsme si udělali zdravou svačinku ve formě různých tvarohových pomazánek. Nejvíc hlasů získala pomazánka s česnekem, druhé místo obsadila tvarohová sýrová pomazánka, třetí pak tvarohová s kedlubnou.


100 let od vzniku samostatného československého státu

Tento den jsme si s dětmi připomínali více než týden. Děti vyráběly mnoho věcí, hrály zajímavé hry, fotily se v tričkách barev naší vlajky a vše vyvrcholilo velkou soutěží o naší republice, kde prokázaly, co si všechno zapamatovaly.


Posvícení

Posvícení, posvícení, to to voní po stavení. I ve škole to krásně vonělo, neboť děti ze školní družiny pekly hnětynky. Nejvíce je bavilo zdobení a hnětynky vypadaly úžasně. Posuďte sami!!!


Návštěva knihovny a pošty

Málokdo ví, že existuje také Den pošty. My to víme, a tak jsme se k tomuto dni nejdříve vypravili do knihovny, kde pro nás měla paní Valtová připraveno mnoho zajímavostí a kvízy o poště. Potom jsme navštívili samotnou poštu. Zde se děti také dověděly mnoho užitečného a poslaly pohledy svým budoucím kamarádům z jiných škol, kteří projevili zájem o dopisování.


Šumavous

1. října navštívily děti Dětské centrum ve Vimperku. Šumavous je provedl zvěřincem, zahrál si s nimi na zlatokopy, ale hlavně se děti zábavnou hrou seznámily s tím, co nepatří do lesa..


Pečení

Koncem měsíce jsme se rozhodli upéct si k svačince jablkový závin. A tak se strouhala jablka, vyvalovalo těsto, sypala skořice a hlavně to po celé škole sladce vonělo. Hotové kousky závinů připravily děti na tácky a pohostily všechny družinové kamarády.


Svatováclavské dovádění

Na počest sv. Václava připravilo oddělení Soviček na Pahorku pro své mladší kamarády několik zajímavých stanovišť, kde si děti vyzkoušely nejen svou sílu a odvahu, ale musely prokázat také bystrý rozum, paměť a rychlé rozhodování.


Divadlo Divoloď

Hned na začátku září zavítalo do školní družiny divadlo Divoloď, kde děti shlédly „Rytířskou legendu“. Děti byly zapojovány do děje hry, takže je to hodně bavilo.


Další aktivity

Po celý školní rok běžel v družině kroužek šachů, který pod naším dohledem organizovali Adam Mészáros a Jakub Ptáček. Ve druhém pololetí se rozběhl ještě kroužek přírodovědný, který vedli Adam Ševčík a Jiří Lazna. Je to projekt, který jsme nazvali „Velcí malým“. Osvědčil se a chtěli bychom v něm pokračovat i v dalším roce. Všem čtyřem chlapcům moc děkujeme!!!


Narozeninové párty

Každý měsíc se v jednotlivých odděleních ŠD oslavovaly narozeniny dětí, které byly v ten měsíc narozené. Děti si to velice užívaly, jak je patrné z fotek.


Bosá turistika

Ani letos jsme nevynechali výlet do Chvalšovic na bosou turistiku, kterou zde hostinští provozují již druhým rokem. Chodníčky nás hodně bavily, pochutnali jsme si na zmrzlinovém poháru a pyšně obhlíželi vlajku, kterou jsme sem vyráběli.


Odpoledne na dětském hřišti

Jeden z teplých květnových dní jsme si užili na dětském hřišti ve Vlkonicích. Děti se zde vydováděly na houpačkách, hrazdách a kolotoči.


Den dětí

Tento den jsme si užili v lesíku naproti škole. Děti ze 4. a 5. třídy zde připravily stanoviště pro své mladší kamarády a mohlo se soutěžit. A protože to bylo ke Dni dětí, vyhráli úplně všichni a za odměnu si pochutnali na zmrzlinovém kornoutu.


Povídání o včelkách

Od Českých Budějovic k nám přijela včelařka s velice zajímavým programem. Děti se dověděly mnoho nového o včelách, ale také si zahrály hry a odpovídaly na otázky z tohoto oboru.


Vystoupení Javorník

Stalo se už milou tradicí, že každé jaro nás čekají chovanci na Javorníku, které jezdíme potěšit svým programem. Letos jsme pro ně připravili zkrácenou verzi školní besídky. Vystoupení se líbilo, nás zase potěšil velký potlesk.


Pálení čarodějnic

Ani letos jsme si nenechali ujít zvyk pálení čarodějnic. Na děti čekaly různé hry, soutěže, povídání a samozřejmě pálení čarodějnice. Na závěr si opekly buřtíky.


Vlajka

Děti ze školní družiny dostaly zajímavý úkol – vytvořit vlajku Bosé turistiky, kterou již druhým rokem otevírají ve Chvalšovicích. A tak jsme psali a otiskovali nožičky.


Kouzelník a bublinky

V pondělí 16. dubna k nám zavítal kouzelník a předvedl nám své umění. Ve druhé polovině programu vystoupila slečna s uměním bublinkovým. Celý program zaznamenal u dětí obrovský úspěch.


Besídka školní družiny

Naše představení jsme zaměřili na světový Den vody. V tomto duchu se nesl celý program a snad se líbil.


Šumavous

Na první jarní den nás navštívil pan Jiří Hujda z Dětského centra Šumavous z Vimperka. Vyprávěl dětem o jarních zvycích a společně vyrobili Moranu, kterou jsme za školou upálili a tím snad už konečně přivolali jaro.


Železný žák – železná žákyně

13. března proběhla silová soutěž, kterou připravily a zorganizovaly starší děti pod vedením své paní vychovatelky. Na patnácti stanovištích si mohly mladší děti vyzkoušet, jak jsou na tom jako siláci. A věřte – nevěřte, uspěli všichni!!!


Pečení

Ještě dvakrát si děti obsadily cvičnou kuchyňku, aby připravily sladké i slané ceny do tomboly na Školní ples. Pečení se povedlo a snad i chutnalo.


Karneval

Velká akce byla naplánovaná na 19. února, kdy se konal družinový karneval. Kromě předvádění masek a tance si děti zasoutěžily. Stanoviště připravili žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy.


Krmení zvířátek

Nejstarší děti se vydaly k blízkému krmelci, aby přilepšily zvířátkům donesenými jablíčky. Cestou děti skotačily ve sněhu, kterého je letošní zimu tak málo.


Tvořeníčko

Děti ze školní družiny vyráběly Valentýnská přáníčka pro své nejbližší pod vedením lektorky Světlany. Také vzniklo plno jarních dekorací a jiných zajímavých výrobků.


Výrobky z kuchyňky

Využili jsme také naší nové kuchyňky, kde si děti vyzkoušely některá jídla z jablek. Jako první jsme si k svačině upekli závin a podruhé jsme si uvařili jablečný dezert. Jídla chutnala i těm dětem, které normálně výrobky z jablek nejí!!!


Bobování

Sněhu jsme si letos moc neužili, ale jakmile se alespoň trochu objevil, rychle jsme vytáhli boby a řádili na stráni pod školou, stavěli bunkry a sněhuláky.


Návštěva knihovny

23. ledna jsme navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice Pavla Valtová měla pro děti připravené zajímavé aktivity a kvízy.


Africká kultura

15. ledna čekal na děti opravdu nevšední zážitek – pásmo africké kultury. Pozvali jsme si odborníka jménem Paul Ndjadi Homeamba, rodáka z Konga, který dětem vyprávěl o životě v Africe, se svým kamarádem předvedl autentickou africkou hudbu a naučil nás nefalšované africké tance. Akce se zúčastnili i žáci druhého stupně. A že se všichni náramně bavili je jistě patrné z pořízených fotografií.


Koledování

V úterý 19. prosince jsme obešli několik podniků a prodejen ve Vacově, abychom potěšili jejich zaměstnance vánočními písničkami a popřáli jim veselé Vánoce a šťastný nový rok. Počasí nám přálo, sluníčko se na nás smálo a bělavý sníh se v jeho paprscích třpytil, což nám dodalo tu správnou vánoční atmosféru. Tak ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE VŠEM!!!


Vystoupení – Javorník

18. prosince jsme se již tradičně vypravili na Javorník. Zdejší chovanci nás už důvěrně znají a moc se na nás těší. Jako každý rok i letos se zde program povedl a závěrečné koledy zpívali úplně všichni. Sladkou odměnou byl donut pro každého.


Divadlo „Máma – táta“

Již po několikáté k nám zavítalo příjemné divadýlko, tentokrát s pohádkou „O dřevorubcích, kteří neznali Vánoce“. Osud tomu chtěl, že když se jeden tatínek objevil ve dveřích, herečka považujíce ho za školníka z něj pohotově udělala Ježíška. A ještě vtipnější bylo, když tomuto Ježíškovi začal zvonit v kapse mobil. Moderní pohádka? Ale i ta má šťastný konec, a tak vše dobře dopadlo.


Vystoupení v Kůsově

Naše děti ze školní družiny dojely 11. prosince potěšit svým vánočním pásmem také seniory do Kůsova. Pozorné publikum hodně tleskalo a bylo dojemné, když se stařenkám zaleskla i slza v oku. Závěrečné koledy všichni zpívali s námi.


Předvánoční posezení s rodiči

6. prosince od 16.30 hodin se ve školní družině konalo Předvánoční posezení s rodiči, tentokrát spojené s prodejními trhy dětských vánočních výrobků. Jednotlivá oddělení družiny měla svůj stánek, kde si děti samy prodávaly svoje umělecká dílka. Následovalo půlhodinové vystoupení dětí, závěrečné koledy si rodiče s chutí zazpívali s námi. Potom bylo pohoštění lineckým cukrovím, které vyráběly děti, a vánočkami, které nám věnovala místní pekárna. Vše se neslo ve svátečním duchu Vánoc, poslední rodiče odcházeli z této akce kolem 19. hodiny. Z toho snad lze soudit, že se jim u nás líbilo. Děkujeme za návštěvu i za podporu naší činnosti, za vybrané peníze koupíme pro děti nové hry podle jejich přání.


Čertovské odpoledne

Paní učitelka Kopáčiková s děvčaty z II. stupně připravila pro naše děti Čertovské odpoledne. Vše se odehrávalo v tělocvičně, kde byla připravena celá řada čertovských a zapeklitých překážek a soutěží. Všichni společně jsme si celé odpoledně čertovsky užili.


Pečeme cukroví

28. listopadu jsme ve školní cvičné kuchyňce pekli linecké cukroví. Naše hodné paní kuchařky nám zadělaly těsto, děti vyvalovaly a vykrajovaly tvary, které skládaly na plech vyložený pečícím papírem a paní vychovatelka cukroví upekla. Další den děti slepovaly cukroví marmeládou a uložily do krabice, kterou otevřeme při Předvánočním posezení s rodiči.


Vystoupení ve Chvalšovicích

25. listopadu vystoupily děti se svým programem na Předvánočním setkání seniorů ve Chvalšovicích, kde se sešli babičky a dědové z osad Chvalšovice, Dřešín, Dřešínek a Hořejšice. I tady se vystoupení líbilo a opět děti obdarovaly starší občany svými výrobky ze školní družiny.


Slané pečení

Jedno listopadové odpoledne jsme věnovali výrobě dekorativních vánočních ozdob ze slaného těsta. Děti si samy pod vedením vychovatelek těsto připravily a potom vykrajovaly a zdobily nebo modelovaly různé tvary. Po zaschnutí si ozdoby namalovaly a společně jsme je zapekli v troubě. Po upečení a vychladnutí jsme jednotlivé ozdoby balili a zdobili mašlí.


Plstění

15. listopadu k nám do družiny přijela paní Jiříčková, která nám vysvětlila základy práce s plstí, a to suchou jehlou. Každé dítě si vyrobilo vánočního andělíčka, kterého si i zabalilo do vlastoručně připravených aranžmá.


Vystoupení ve Vacově

12. listopadu jsme s dětmi zajišťovali kulturní program na Setkání seniorů ve Vacově. Vystupovalo se nám velice dobře, neboť obecenstvo bylo pozorné a milé. Pro babičky a dědečky jsme měli dárečky v podobě panáčka – zpěváčka. Za odměnu jsme si pochutnali na hranolkách a ještě každý dostal od paní Valtové karafiát.


Zdravověda – to je věda

Paní učitelka Kopáčiková připravila se svým dopravním a zdravotnickým kroužkem na odpoledne 8. listopadu velkou soutěž ze zdravovědy. Tříčlenná družstva plnila na jednotlivých stanovištích úkoly z první pomoci a nutno dodat, že soutěžící i mladé organizátory to hodně bavilo.


Dýňové odpoledne

Už se stalo tradicí, že na Halloween je ve školní družině velké dýňové klání. Ne jinak tomu bylo i letos, takže zase jedno odpoledne plné pohybu, soutěží a legrace.


Plavecký bazén

Děti ze sportovních družinových aktivit navštívily 16. října plavecký bazén v Soběšicích. Užily si zde plno zábavy a hlavně vodních radovánek.


Úklid listí

S velkým odhodláním se děti ze školní družiny pustily do hrabání a úklidu listí pod vedením všech vychovatelek a hlavně pana školníka. Práce jim šla pěkně od ruky.


Vědomostní soutěž

Jedno odpoledne jsme v družině věnovali vědomostní soutěži v družstvech. Děti se utkaly v nejrůznějších úkolech z rozličných oborů, ale řešily i logické hádanky a testy. Celé odpoledne proběhlo ve vysoce soutěživém duchu, i když nakonec se ukázalo, že je úplně jedno, kdo vyhrál. Výsledky byly velmi těsné.


Bosá turistika

9. října jsme vyrazili pěšky do Chvalšovic, kde byla v sále připravena další část bosé turistiky. Někteří už zde byli v loňském roce, pro jiné to bylo úplně nové. Chůze po různých materiálech ale bavila každého, navíc jsme si zkusili se nohou i podepsat nebo něco nakreslit. Pravda je, že rukama nám to jde mnohem lépe. Pochutnali jsme si na hranolkách, vaflích nebo párku v rohlíku. Zpět jsme jeli autobusem.


Moderní tance

25. září k nám do školní družiny zavítal Šimon, který se zabývá moderními tanci. V malé tělocvičně nás naučil několik základních kroků a nakonec jsme z toho společně postavili malou sestavu.


Hry za školou

Hned první větší akci (pěší výlet do Vlkonic) nám překazila nepřízeň počasí. Náhradním programem byly pohybové hry v prostorách za školou, kde alespoň nefoukal vítr.


Seznamovací hry

Jako každý rok jsme i letos začali hrami na seznámení dětí z jednotlivých oddělení. Díky nepřízni počasí se hry uskutečňovaly v jednotlivých částech družiny, ale i tak se děti nejen seznámily, ale zároveň pobavily.


Narozeninové párty

Po celý rok se koncem každého měsíce konaly v jednotlivých odděleních narozeninové párty pro děti narozené v daném měsíci. Ostatní kamarádi pečlivě připravovali dárky a za odměnu si pochutnali na dobrotách od oslavenců. Bylo to vždy odpoledne plně her, tanců a zábavy.


Výrobky dětí

I ve druhém pololetí dělaly děti ve ŠD nejrůznější výrobky. Škoda jen, že jsme všechny nestihli vyfotit.