Medové dopoledne v 1. a 2. třídě

Ve středu 20. dubna si prvňáčci a druháčci užili „Medové dopoledne“. Společně pomáhali hledat včelkám cestu, aby opylily všechny květiny, poznávali vybavení včelaře při práci a plnili spoustu jiných úkolů.  Ve třídách ochutnali domácí medovník, chléb s medem, někdo i medové perníčky.

Do školy za nimi přišli i dva zkušení včelaři. Pan učitel Čestmír Jílek, který na naší škole dříve učil, a paní Lucie Uhlířová, maminka dvou našich žáčků, zasvětili malé školáky do základů včelaření. Jejich poutavé povídání o včelí rodině, o opylování, o medu a dalších včelích produktech bylo pro všechny velmi poučné a zajímavé. Dozvěděli jsme se, kdo v úlu staví plásty, kdo klade vajíčka, kdo má největší oči a spoustu dalších neméně zajímavých informací. Povídali jsme si o tom, proč jsou včely pro nás důležité, proč je musíme ochraňovat a přistupovat k nim s úctou a respektem. Panu Jílkovi a paní Uhlířové moc děkujeme za krásné medové dopoledne, maminkám za napečení dobrot.