Let’s speak together

OPVK

Od 7. října probíhá na ZŠ Vacov projekt s názvem „Let’s speak together“ (nechalo by se přeložit jako: mluvme spolu nebo pojďme spolu mluvit). V rámci tohoto projektu působí ve škole každé pondělí a úterý „rodilý mluvčí.“ Jedná se Johannese Danilesona ze Švédska, který hovoří plynně a srozumitelně anglicky (česky velmi málo). Ve škole byl upraven rozvrh tak, aby se Johannes zúčastnil výuky angličtiny v každém ročníku minimálně na jednu vyučovací hodinu týdně. Tato hodina pak probíhá jako hodina konverzace. Rodilý mluvčí je také zapojen do činnosti družiny a v odpoledních hodinách vede celkem 3 kroužky anglické konverzace pro žáky.

Aktivity projektu jsou pro školu zcela bezplatné. Škola je partner jazykové školy Polyglot, která zajišťuje průběh projektu. Věříme, že zapojením rodilého mluvčího obohatíme výuku a zvýší se i kvalita výuky anglického jazyka ve škole.