Program Zdravá 5

I na naši školu zavítala „Zdravá 5“. Vzdělávací program, který poskytuje Nadační fond Albert zdarma, vedla velmi dobře zkušená lektorka pro Jihočeský kraj Lucie Kolářová, která zajistila i všechny pomůcky a potraviny k výuce potřebné.

Na prvním stupni byli žáci rozděleni do skupinek a za správné splnění úkolu nedostávali jedničky, ale naopak dostávali „pětky“. Program seznámil žáky se základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, pitným režimem, zásadami hygieny… Žáci si ve skupinkách vytvořili zdravou svačinku z ovoce a zeleniny. Družstvo, které mělo nejvíce pětek, dostalo sladkou a zdravou odměnu.

Žáci druhého stupně se dozvěděli užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí. Připravili si občerstvení, které nakonec všichni ochutnali. Lektorce Lucce děkujeme za příjemný týden se „Zdravou 5“.