Pasování druháčků na čtenáře

Na konci první třídy je pěknou tradicí pasování prvňáčků na čtenáře. My jsme si na slavnostní odpoledne počkali kvůli Covidu-19 až do třídy druhé. Ve středu 6. října jsme ve venkovní učebně naší školy dokázali, že číst opravdu umíme.

Při slavnostním slibu děti paní knihovnici přislíbily, že budou mít knihy rády a že se o ně budou dobře starat. Pan spisovatel Hynek Klimek, u dětí známý jako ministr pro strašidla, všechny děti pasoval na opravdové čtenáře. Každý dostal průkazku do knihovny, knihu a další hezké dárečky.

Již brzy se společně vypravíme do obecní knihovny. Slavnostním klíčem, který jsme si vyrobili ve škole, odemkneme knihovnu a vstoupíme do světa pohádek, příběhů…

Tato akce se uskutečnila za finanční podpory MAS Šumavsko Malenice a obce Vacov. Děkujeme.